Visar "Luleå" kategori

Luleå

ak.9

Våra fantastiska elever i årskurs 9

Publicerad den 13 juni, 2014 | av Lars Wallgren

Våra fantastiska elever i årskurs 9 lämnar oss med ett genomsnittligt meritvärde på 244 poäng. Vilken otrolig resa ni har gjort här på Norrskenet. Ta väl hand om er och kom ihåg att dörren hit alltid [&hellip... Läs mer


Luleå

bild

informationsmöte inför ht-14 i Luleå

Publicerad den 10 april, 2014 | av Lars Wallgren

Inbjudan till informationsmöte inför ht-14 för nya elever/föräldrar Alla ni som valt att ställa era barn i kö hos oss, förskola eller skola, och alla ni som är nyfikna på oss till hösten är hjärtligt välkomna [&hellip... Läs mer


Luleå

bild

Dags att ansöka om plats till hösten!

Publicerad den 9 februari, 2014 | av Lars Wallgren

Hej alla vårdnadshavare. Ni som önskar ansöka om plats för ert barn på Norrskenet från och med ht-14 kan med fördel göra det inom kort. En del av våra befintliga klasser har någon enstaka plats kvar [&hellip... Läs mer


Luleå

bild

Vi har nu öppnat våran förskola i Luleå

Publicerad den 7 januari, 2014 | av Lars Wallgren

Nu är vi igång med  vår nya förskola, 1-5 år. Vi startar med en liten åldersblandad avdelning, i våra ljusa och fina lokaler står redo. På vår förskola vill vi att barnen känna trygghet, lust, nyfikenhet och glädje. [&hellip... Läs mer


Luleå

bild

Förskolan i Luleå

Publicerad den 27 december, 2013 | av Lars Wallgren

Nu är vi igång med vår nya förskola, 1-5 år. Vi startar med en liten åldersblandad avdelning, i våra ljusa och fina lokaler står redo. På vår förskola vill vi att barnen känna trygghet, lust, nyfikenhet [&hellip... Läs mer


Luleå

bild

Norrskenets Friskola i samarbete med StiL (Studentidrotten i Luleå)

Publicerad den 21 november, 2013 | av Lars Wallgren

                      Norrskenets Friskola i samarbete med StiL (Studentidrotten i Luleå) Det är med glädje vi på Norrskenets Friskola konstaterar att vårt samarbete med StiL fortsätter att utvecklas. I år har eleverna i åk 7-9 möjlighet [&hellip... Läs mer


Till toppen ↑